Z parą za pan brat. To dlatego warto zainwestować w doskonałe żelazko

autor i źródło: Patryk Wieczorek

Zalety żelazek i stacji parowych są niepodważalne, dlatego jedno z tych urządzeń prawie na pewno spotkamy w każdym domu. Starsze modele pod względem wydajności i dostępnych ustępują jednak nowszym i bardziej wszechstronnym sprzętom. Na przestrzeni lat technologia poszła znacząco naprzód, a postęp nie ominął również żelazek.

Prasowanie wciąż pozostaje jednym z najbardziej uciążliwych domowych obowiązków, a wielu z nas unika go jak ognia, gdy tylko może. Jeżeli tak jest również w twoim przypadku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzęt, z którego korzystasz, najlepsze czasy ma już za sobą. Nowoczesne żelazka wyposażono w sprytne udogodnienia, które sprawiają, że prasowanie trwa o wiele krócej i wywołuje dużo mniej negatywnych emocji.

Oczyszczająca i wygładzająca moc pary

O tym, że para działa rozluźniająco na tkaniny i ułatwia prasowanie, wiedziano już dawno, pierwsze żelazka wykorzystujące parę pojawiły się całe lata temu i szybko wyparły standardowe modele. Możliwość prasowania w dwóch trybach – na sucho i z użyciem pary – sprawia, że równie dobrze sprawdzą się z każdym typem tkanin, a jednocześnie pozwala znacznie szybciej uporać się ze stertą świeżo wysuszonego prania. To szczególne udogodnienie dla młodych rodziców, którzy nagle odkrywają, że lista rzeczy do wyprasowania będzie gwałtownie rosła, ale również każdego, kto dba o nienaganny wygląd i starannie wyprasowane ubrania.

Wyrzucisz stare żelazko

Jednym z podstawowych materiałów, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie żelazka, będzie jego stopa. To ona styka się z prasowaną tkaniną, jest narażona na najwyższe temperatury, a także – w chwili nieuwagi – na przypalenie ubrania. Stare i tanie stopy stalowe oferują wysoką wytrzymałość, niestety kosztem przeciętnego poślizgu i utrudnionego czyszczenia. Alternatywą jest stopa pokryta emalią, która zapewnia świetny poślizg niezależnie od materiału, niestety emalia łatwo się niszczy, a wystarczy kilka rys, by bardzo szybko straciła swoje właściwości.

Najlepszym rozwiązaniem, które łączy w sobie atrakcyjną cenę, wysoką wytrzymałość i świetny poślizg będzie stopa ceramiczna. Wysokiej jakości materiał zamontowany w żelazku Beko FutureIron SIM 5124 A jest nie tylko wytrzymały, ale również łatwy w czyszczeniu. Wykonana w technologii SoftGlide, jest odporna na zarysowania, a jednocześnie oferuje wysoki poślizg, co ułatwia prasowanie trudnych miejsc, takich jak mankiety czy kołnierzyki. Wysokiej jakości powłoka sprawia, że nawet po wielu latach jakość prasowania pozostanie niezmienna. Moc 2400 W sprawia, że urządzenie błyskawicznie jest gotowe do pracy, a strategicznie ułożone otwory generujące parę sprawiają, że doskonale poradzisz sobie z precyzyjnym prasowaniem zagnieceń w trudnych miejscach.

Alternatywą dla bardziej wymagających będzie żelazko parowe FutureIron SIM 8130 P. Sprzęt oferuje moc na poziomie aż 3000 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa i błyskawicznie osiąga gotowość do pracy. Wysoka moc przekłada się również na ilość generowanej pary – przy ciągłym strumieniu jest to 55 gramów na minutę, natomiast silne uderzenie pary potrafi emitować aż 270 g/min. W parze z większymi możliwościami idzie również oryginalny design, żelazka są lekkie, a jednocześnie stabilne, doskonale leżą w dłoni i zapewniają odpowiednią precyzję podczas prasowania trudnych miejsc.

Pomiędzy żelazkiem i stacją parową

Trudne zagniecenia wymagają wzmożonej pracy, a także większej ilości pary. Dlatego warto zainwestować w żelazko z możliwością pracy w kilku trybach. Żelazko parowe Beko FutureIron SPA 9130 B łączy w sobie wygodę klasycznego żelazka z mocą stacji parowej. Oferuje pracę w czterech rybach. Program eko najlepiej sprawdzi się podczas delikatnych tkanin, oferując niższą temperaturę i poziom pary. Tryb smart przeznaczony do większości materiałów, a program max bez problemu usunie wszystkie zagniecenia nawet z najbardziej wymagających tkanin. Opcjonalny tryb turbo pozwoli poradzić sobie z największymi zagnieceniami w rekordowym czasie. Maksymalne rozgrzanie stopy żelazka i ilość emitowanej pary poradzi sobie z każdym rodzajem zagnieceń. Opcja silnego uderzenia parą aż 280 g/min doskonale sprawdza się w punktowym wygładzaniu mocnych zagnieceń, a jednocześnie nie wymusza na tobie częstego uzupełniania zbiornika na wodę, nawet kilka razy podczas jednego prasowania. Ciągły strumień pary utrzymujący się na poziomie 63 g/min zapewnia odpowiednią równowagę między mocą a wydajnością i wygodą pracy. Intuicyjny wyrzut pary sterowany czujnikiem ruchu SteamSense sprawi, że żelazko będzie odpowiadać na twoje potrzeby bez konieczności wciskania przycisków. Gdy pozostanie w bezruchu, pompa pary przestanie pracować, by nie marnować wody. Gdy dotkniesz żelazka, od razu wróci do pracy.

Dlaczego warto kupić stację parową

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Pamiętaj, że dobre żelazko cechuje się nie tylko dużą mocą i wyrzutem pary, ale systemami, które sprawiają, że prasowanie staje się o wiele bardziej przyjemne, a konserwacja ograniczona jest praktycznie do minimum. Żelazka firmy Beko są wyposażone w system automatycznego czyszczenia. Pozostawiona na długi czas w zbiorniku woda powoduje wytrącanie się kamienia, który może ubrudzić prasowane ubrania podczas wyrzutu pary, a nawet trwale uszkodzić delikatne części żelazka. Urządzenie z funkcją automatycznego czyszczenia może znacznie zwiększyć żywotność sprzętu i uwolni cię od przykrego obowiązku. W trosce o wysoką wydajność, w części żelazek montuje się również system antywapienny, który zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz urządzenia nawet wtedy, gdy używasz wody z kranu.

Niektóre tkaniny, takie jak na przykład czysta bawełna, są wyjątkowo trudne w prasowaniu, chyba że masz do dyspozycji solidne żelazko parowe. Gorące, wilgotne powietrze dogłębnie przenika wszystkie warstwy materiału, ogrzewa je i rozluźnia, tym samym ułatwiając jego prostowanie. Para ma również działanie bakteriobójcze i świetnie nadaje się do odświeżania ubrań po wyjęciu z szafy. Z dobrym żelazkiem parowym pozbędziesz się nieświeżego zapachu ubrań bez konieczności prania, a dodatkowo sprawisz, że codzienne prasowanie będzie wyjątkowo satysfakcjonujące.

Oczyszcza i jonizuje, dba o piękny zapach i czuwa nad jakością powietrza. Niewielki sprzęt, który odmieni twoje samopoczucie i wpłynie na jakość życia

autor i źródło: Katarzyna Sikorska

Tak wyczekiwana przez wszystkich wiosna niesie za sobą także pewne niedogodności. Doskonale wiedzą o tym alergicy, którzy pierwsze słoneczne promienie witają z zatkanym nosem oraz zaczerwienionymi i załzawionymi oczami. W okresie wzmożonego pylenia ulgę mogą im przynieść oczyszczacze powietrza. Urządzenia poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy w domu i tym samym łagodzą dolegliwości typowe dla alergii wziewnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele wyposażone w szereg funkcji dodatkowych. Takie, które nie tylko oczyszczają powietrze, lecz także zastępują kilka innych urządzeń.

Zanieczyszczenie powietrza doskwiera nam nie tylko wtedy, gdy spędzamy czas na zewnątrz. Jakość powietrza w naszych domach również pozostawia wiele do życzenia. Wpływają na to smog, uciążliwy zwłaszcza w okresie grzewczym, pyłki roślin, zarodniki pleśni, drobnoustroje, kurz czy przykre zapachy. Problemem może być też nie do końca sprawna wentylacja oraz szkodliwe substancje emitowane przez otaczające nas tworzywa sztuczne. Nagromadzenie drażniących czynników może stać się przyczyną problemów z oddychaniem, bólu głowy czy niechcianych reakcji skórnych. Szczególnie problematyczne okazuje się dla alergików.

Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zyskują oczyszczacze powietrza, czyli urządzenia filtrujące zanieczyszczenia, w tym pyłki i pyły, cząsteczki kurzu i lotne związki organiczne.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Ogólna zasada działania większości domowych oczyszczaczy jest taka sama. Powietrze, dzięki wbudowanemu w urządzenie wentylatorowi, dostaje się do wnętrza oczyszczacza. Przechodzi przez filtry, które usuwają z niego cząstki zanieczyszczeń. W zależności od modelu powietrze może też zostać nawilżone i poddane jonizacji. Następnie oczyszczacz wydmuchuje je na zewnątrz.

Poszczególne modele różnią się jednak parametrami technicznymi czy dodatkowymi funkcjami. Na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz?

1. Wydajność

Wydajność urządzenia jest określana w metrach kwadratowych. Oznacza maksymalny metraż, w jakim oczyszczacz będzie działać efektywnie. Istotny jest również współczynnik CADR, wyrażony w metrach sześciennych na godzinę. To wskaźnik emisji czystego powietrza. Informuje o tym, ile metrów sześciennych powietrza zostaje oczyszczonych w ciągu 60 minut.

2. System filtracji

Filtry to najważniejszy element oczyszczacza. To one decydują o faktycznych działaniu i skuteczności urządzenia. Powszechnie stosowanym filtrem jest HEPA wykonany ze szkła spiekanego. Oczyszcza powietrze nie tylko z drobnych pyłów, lecz także z wirusów, bakterii, roztoczy, zarodników pleśni, kurzu czy alergenów. Jeden filtr to jednak stanowczo zbyt mało. Dobre modele mają co najmniej trzystopniowy system filtracji, który ma zapewniać jak najwyższą skuteczność urządzenia.

3. Dodatkowe funkcje

Bardzo przydatną opcją jest jonizacja. Urządzenie wytwarza jony ujemne, które neutralizują tzw. elektrosmog, czyli jony dodatnie wytwarzane przez urządzenia elektroniczne. To jony dodatnie przyciągają roztocza, wirusy czy zarodniki pleśni. Wyeliminowanie ich z powietrza sprawia, że zanieczyszczenia opadają na powierzchnie płaskie i łatwiej je stamtąd usunąć. Obniża to ryzyko dostania się patogenów do organizmu.

Istotną funkcją dodatkową jest nawilżanie powietrza. Zbyt suche powietrze powoduje problemy z oddychaniem, sprawia, że skóra i śluzówki przesuszają się, przyczynia się do kłopotów z układem oddechowym. Może też utrudniać zasypianie.

Niektóre modele są również wyposażone w czujniki jakości powietrza czy aromatyzery, które wypełniają wnętrze zapachem ulubionych olejków.

4. Głośność

Oczyszczacz działa praktycznie przez całe dnie, dlatego ważne, by nie był zbyt głośny. Za mało inwazyjne uważa się urządzenia pracujące z głośnością nieprzekraczającą 40 dB.

BEKO ATP5500N – więcej niż oczyszczacz

Zastanawiasz się, który model oczyszczacza wybrać? Polecamy BEKO ATP5500N – to zdecydowanie więcej niż oczyszczacz. Zastępuje kilka innych urządzeń, pozwala więc zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce w domu.

Sprawdzi się w pomieszczeniu o maksymalnej powierzchni 24 m2. Jest w stanie oczyścić 100 m3 powietrza w ciągu godziny. Ma przy tym kompaktowe rozmiary i niską wagę, łatwo można więc przenosić go z pomieszczenia do pomieszczenia. Jest cichy i zupełnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Wysoką skuteczność zawdzięcza trzystopniowej filtracji. Urządzenie jest wyposażone w zmywalny filtr wstępny zbierający największe zanieczyszczenia, aktywny filtr węglowy niwelujący nieprzyjemne zapachy oraz filtr HEPA 13, który zatrzymuje ponad 99% szkodliwych substancji. Dodatkowo o jakość domowego powietrza dbają automatycznie uruchamiany jonizator oraz wbudowany dyfuzor, który aromatyzuje powietrze wybranymi olejkami. Ponadto urządzenie emituje delikatne pomarańczowe światło (przyjazne dla dzieci i starszych domowników), może być więc wykorzystywane jako lampka nocna. Posiada także wbudowaną ładowarkę indukcyjną do telefonów oraz głośnik Bluetooth. Przydatną opcją jest też tryb nocny – oczyszczacz pracuje wtedy jeszcze ciszej na bardzo niskich obrotach. Oczyszczacz ma też czujnik jakości powietrza oraz praktyczny wyświetlacz LED, za pomocą którego można ławo sterować urządzeniem.

W sprzedaży jest dostępny też model BEKO ATP3100N. Ma takie same parametry, jednak nie posiada wbudowanego głośnika i lampki nocnej. Jednocześnie charakteryzuje się niższą ceną.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz BEKO?

Beko to nie tylko duże AGD. Wybraliśmy najlepsze propozycje, które uprzyjemnią codzienność

autor i źródło: Patryk Wieczorek

Beko to marka, która przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości sprzętu AGD – lodówek, pralek czy zmywarek. Ich produkty goszczą w wielu polskich domach od lat. To również firma, która produkuje szereg innych sprzętów, z których korzystamy na co dzień.

Tak jak w przypadku dużego AGD, te mniejsze urządzenia łączą w sobie nowoczesne funkcje i wysoką wydajność z przystępną ceną. Zobacz, które najlepiej sprawdziłyby się w twoim domu.

Idealna czystość podłóg – BEKO VRT 71025 VW

To sprzęt, dzięki któremu w zaledwie kilkanaście minut wysprzątasz całe mieszkanie. Pionowa, bezprzewodowa konstrukcja jest wygodna w użytkowaniu i łatwa do przechowywania. Odkurzacz pionowy Beko VRT 71025 VW idealnie sprawdzi się podczas gruntownego sprzątania całego domu, jak i popołudniowych porządków po powrocie z pracy. Odkurzacz waży zaledwie 2,25 kg, więc obsługiwanie go i przenoszenie z miejsca na miejsce nie nadwyręży twojego kręgosłupa. Pojemny akumulator starcza na 45 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu w trybie normalnym i 9 minut w trybie turbo, a dodatkowo może pracować w trybie normalnym, jako zwykły odkurzacz, jak i mopującym, wycierając podłogi na mokro. Dzięki wbudowanym diodom LED możesz sprzątać nawet w niedostatecznie oświetlonych przestrzeniach bez obaw, że jakikolwiek paproch umknie twojej uwadze.

Zostaw odkurzanie komuś innemu – Beko VRR 60110 VW

Rynek odkurzaczy automatycznych w ostatnich latach jest wyjątkowo ożywiony. Nic w tym dziwnego, wszechobecny pęd życia każe nam zastanowić się nad tym, jak pozbyć się tych najbardziej czasochłonnych obowiązków i jak wygospodarować więcej czasu dla siebie. Z robotem sprzątającym możesz skreślić kwestię czystych podłóg z listy swoich zmartwień. Dzięki możliwości pracy w dwóch trybach, na sucho i mokro, odkurzacz sprawi, że po powrocie do domu zastaniesz idealnie czyste podłogi. Zróżnicowane tryby pracy pozwalają na dostosowanie odkurzacza do warunków panujących w domu i rodzaju sprzątanych podłóg. Poza trybem standardowym wyposażono go w program turbo, który poradzi sobie z mocniejszymi zabrudzeniami oraz tryb cichy, który idealnie sprawdzi się podczas sprzątania, gdy domownicy przebywają w tym samym pomieszczeniu. Wyposażony w wydajny filtr HEPA model to idealny wybór dla alergików i rodziców z małymi dziećmi.

Pyszna kawa z rana – Ekspres automatyczny Beko CEG5331X

Odejście od najbardziej uprzykrzających życie domowych obowiązków sprawi, że będziemy mieli więcej czasu na przyjemności, na przykład delektowanie się ulubioną kawą. Sekretem idealnego naparu są nie tylko dobrej jakości ziarna, ale również ekspres ciśnieniowy, który będzie w stanie wycisnąć z nich to, co najlepsze. Ekspres automatyczny Beko CEG5331X to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rano wypić kubek ulubionej kawy, ale daleko im do baristy. Solidny ekspres oferuje ciśnienie 19 bar, mieści młynek do kawy i automatyczny spieniacz do mleka, a to wszystko w zaskakująco niewielkiej obudowie 32 x 41 x 18 cm. Ten w pełni funkcjonalny ekspres sprawdzi się więc zarówno w minimalistycznej kuchni, jak i ciasnym aneksie w kawalerce.

Dlaczego warto wybrać produkty Beko

Przyjazna i czysta atmosfera w domu – Oczyszczacz powietrza Beko ATP5500N 5w1

Oczyszczanie powietrza zyskują na popularności, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne i sezon grzewczy powodują obniżenie jakości powietrza na zewnątrz. Twój dom powinien być czysty i wolny od wszelkich zanieczyszczeń, dlatego warto wybrać urządzenie, które poradzi sobie z tym problemem kompleksowo. Dyskretny, lekki i niewielki z łatwością znajdzie miejsce w twoim mieszkaniu, zarówno w salonie, jak i gabinecie czy sypialni dziecka. Jednocześnie jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pokoju o wymiarach 24 m kw. w ciągu zaledwie godziny. Samo oczyszczanie to jednak nie wszystko, sprzęt wyposażono również w jonizator, który wypełnia powietrze jonami ujemnymi oraz dyfuzor z możliwością aplikacji środków zapachowych. Jakby tego było mało, górna część urządzenia skrywa ładowarkę bezprzewodową, a urządzenie może służyć jako głośnik bezprzewodowy i delikatna lampka nocna – to idealna opcja do sypialni lub pokoju dziecka, choć odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Oczyszczająca moc pary – Stacja parowa BEKO SGA 8328 B

Dobry sprzęt AGD odciąży nas podczas najbardziej pracochłonnych czynności. Jedną z tych najbardziej żmudnych, ale niestety koniecznych, jest prasowanie. Rozwiązaniem jest stacja parowa, która spełni twoje oczekiwania i pozwoli skupić się na bardziej przyjemnych obowiązkach. BEKO SGA 8328 B wyposażono w funkcję prasowania w pionie i w poziomie, co będzie dla ciebie sporym udogodnieniem – możesz odświeżać ubrania na wieszaku czy uporać się z pogniecionymi firanami bez ściągania ich z karnisza. Duża moc aż 2800 W i ciśnienie ponad 7 bar pozwalają emitować parę z mocą nawet 450 g/min. Takie uderzenie pary sprawi, że nawet najbardziej uciążliwe zagniecenia nie mają żadnych szans.

Urządzenia Beko nie ograniczają się jedynie do dużych sprzętów AGD i otaczają nas z każdej strony. Nic w tym dziwnego, marka rozwija się w wielu dziedzinach, oferując coraz lepsze i bardziej wydajne urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen.

Gdzie znajdziemy urządzenia Beko
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.